Daj się wciągnąć! Dołącz do zespołu!

Oświadczenie Iron Squad ws. najnowszych odsłon Jagged Alliance

Iron SquadNiespełna tydzień pozostał do premiery najnowszej odsłony serii Jagged Alliance, więc to dobry czas, aby opublikować oświadczenie, które mieliśmy w planach od kilku miesięcy. Jako zespół zrodzony na scenie miłośników tej kultowej marki nie możemy sobie pozwolić, aby tak długo wyczekiwane i upragnione kontynuacje nie były dostępne w naszym ojczystym języku. Nie będziemy więc przedłużać - zamierzamy przetłumaczyć Jagged Alliance: Back in Action oraz Jagged Alliance Online na język polski.

Być może niektórzy stwierdzą, że jesteśmy zbyt pewni siebie, jednak sądzimy, że dobrze powinniśmy sprawdzić się w tej roli. Któż bowiem dysponuje tak bogatym doświadczeniem potrzebnym do tego projektu? Przetłumaczyliśmy łącznie 6 gier z serii Jagged Alliance, w naszym zespole wciąż jest sporo fanów tej serii, a całością kieruje Len - człowiek, który od sześciu lat, razem z LukasemAMD (współpracownikiem IS), tworzy serwis Jagged Alliance Center, oficjalną polską stronę serii.

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ponieważ zamierzamy podnieść poprzeczkę. Będziemy czynić starania, aby zdobyć prawo do tworzenia oficjalnej polskiej lokalizacji obu gier. Naszym pierwszym celem jest Jagged Alliance: Back in Action, który trafi do sprzedaży 7 lutego. Niestety, obecnie nie ma planów wydania gry w naszym kraju, dlatego zamierzamy przyłączyć się do akcji portalu JACenter, która będzie polegała na zachęceniu rodzimych wydawnictw do zainteresowania się tym tytułem. Podobną akcję przeprowadzono cztery lata temu, przy okazji premiery gry Hired Guns: The Jagged Edge, i wówczas zakończyła się olbrzymim sukcesem - gra została wydana w Polsce przez firmę TopWare Poland. Wtedy nasz zespół nie był jeszcze gotowy zająć się tak poważnym projektem, jednak teraz czujemy się znacznie pewniej. Dlatego podejmiemy działania, aby oficjalną lokalizacją mógł zająć się właśnie Iron Squad.

Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku Jagged Alliance Online, jednak ze względu na jej formę (jest to gra działająca w oparciu o przeglądarki internetowe) nie należy oczekiwać, aby znalazł się polski wydawca. Mimo to nie mamy wątpliwości, że gra ukaże się w języku polskim. Niemiecka firma Gamigo, która zajmuje się obsługą gry, uruchomiła niedawno swoją stronę w naszym języku i dąży do przetłumaczenia pozostałych gier w swojej ofercie, dlatego zamierzamy zarekomendować się jako zespół, który dokona możliwie najlepszej lokalizacji, dostosowanej klimatem do całej serii.

Jagged Alliance Back in Action - Spolszczenie Jagged Alliance Back in Action - Spolszczenie Jagged Alliance Online - Spolszczenie Jagged Alliance Online - Spolszczenie

A jeśli nie uda nam się dostać tego projektu, wówczas zajmiemy się lokalizacją w tradycyjny sposób, czyli po prostu stworzymy nieoficjalne spolszczenie. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku Jagged Alliance: Back in Action, gdyż JA Online jest grą uruchamianą z zewnętrznych serwerów. Miejmy jednak nadzieję, że nasze doświadczenie zaprocentuje i pozwoli nam uczynić duży krok naprzód w rozwoju grupy Iron Squad. To jak? Jesteście z nami? Jeśli tak, to gorąco zachęcamy do zostawiania komentarzy pod newsem, na naszym forum dyskusyjnym oraz na forum Jagged Alliance Center.
12 komentarzy
Komentarze
 • Nietop

  Jesteśmy z wami całym sercem ;p

 • oqaloneidu

  Życzę powodzenia w tym "powrocie do korzeni" :) Grupa jak najbardziej jest w stanie zająć się takim projektem, teraz tylko wszystko zależy od tego, czy znajdzie się wydawca. Mam nadzieję że tak, bo po demie widzę, że gra ma to coś.

 • eR

  Mam nadzieję Wam się uda, oficjalna lokalizacja byłaby pięknym uhonorowaniem Waszej dotychczasowej pracy :)

 • Daniel

  Również mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się namówić wydawców do owocnej współpracy ;)

 • premislaus1988

  Życzę wytrwałości i powodzenia z tłumaczeniem!

 • Marius123404

  nie gram bez PL

 • Promilus

  Również poczekam na spolszczenie

 • Franek

  czekam z niecierpliwością na spolszcznie

 • Official '99

  Spolszczenie będzie owszem... Tak jak do GTA:IV półtora roku po premierze
  haha :))

 • qooboos

  Official '99: Uwielbiam ten tok myślenia. Spolszczenie pierwszej części Jagged Alliance wydaliśmy w 2009 roku - 14 lat po premierze, czyli według Ciebie robiliśmy je całe 14 lat?

  Domyśl się, co sugeruję.

 • Official '99

  Ja za to znam "ten" tok myślenia... Pół roku trąbienia o spolszczeniu żeby ludzie wchodzili na denna stronkę, a potem pół roku nic ;)
  Nie interesują mnie twoje wywody i opieszałość bądź inne powody typu że babcia ma wąsss, liczą się konkrety nie bawełniane bajki z twojej rzeczywistości :)

  NICE WORK TEAM FAIL

 • qooboos

  Zabawne zważywszy, że wspomnianych konkretów w Twoim komentarzu można ze świecą szukać. Krytykować każdy ma prawo, ale wiedz, że bardzo łatwo utonąć w pustej krytyce... a my mamy prawo takiej nie lubić.

  http://forum.ironsquad.pl/viewtopic.php ... 4579#p4579


Nick: 

Przeczytaj regulamin komentarzy. Masz pytanie? Napisz na naszym forum.